Reklama

Reklama

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w lidze rosyjskiej. Rotor - Lokomotiw 0-2

Reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak zdobył gola dla swego rosyjskiego klubu Lokomotiw Moskwa w wyjazdowym starciu z Rotorem Wołgograd. Zasygnalizował tym także selekcjonerowi Paulo Sousie, że forma idzie w górę. Grał także Maciej Rybus. Zespół Polaków wygrał 2-0.

Krychowiak i Rybus rozegrali cały mecz. Obaj zarobili po żółtej kartce.

Jeszcze nie tak dawno Grzegorz Krychowiak denerwował się, czy będzie mógł wystąpić w barwach reprezentacji Polski w marcowych meczach eliminacji mistrzostw świata 2022 roku. Dostał bowiem pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Zawodnik jest jednak ozdrowieńcem - chorował na Covid-19 w grudniu. A zatem nie mógł (a przynajmniej to minimalne w minimalnym procencie) zachorować ponownie w tak krótkim czasie. I rzeczywiście, zaraz potem pojawił się wynik ujemny. Lekarze wyjaśniali w serwisie Interia.pl, skąd wziął się ten pozytywny wynik i że to sytuacja zupełnie normalna.

Reklama

Grzegorz Krychowiak strzela w Rosji

W efekcie Grzegorz Krychowiak wystąpił we wszystkich trzech marcowych meczach Polski - z Węgrami, Andorą i Anglią - jako ich ważna postać. Po powrocie do macierzystego klubu w Rosji nadal utrzymuje się w dobrej formie. W pojedynku z Rotorem Wołgograd strzelił efektownego gola na wyjeździe, który dał Lokomotiwowi Moskwa prowadzenie.

To szóste trafienie Polaka dla Lokomotiwu w tym sezonie w lidze, a siódme w całym sezonie (doliczamy jeszcze gola z PFK Tambow w Pucharze Rosji). 

Po wygranej Lokomotiw znalazł się na trzecim miejscu ligi rosyjskiej, za Zenitem St. Petersburg i Spartakiem Moskwa. To miejsce premiowane grą w nowym europejskim pucharze - Lidze Konferencji.

Liga rosyjska: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama