Reklama

Reklama

Grzegorz Krychowiak nie zagra o Superpuchar Rosji

Lokomotiw Moskwa zmierzy się dzisiaj z CSKA Moskwa w meczu o Superpuchar Rosji. Na boisko w Niżnym Nowogrodzie nie wybiegnie nowy nabytek "Loko" Grzegorz Krychowiak, który nie znalazł się w 24-osobowej kadrze zespołu. Co innego Maciej Rybus, obecny na liście obrońców.

Wypożyczonego z PSG reprezentanta Polski na próżno szukać w gronie piłkarzy, których trener Jurij Siomin zabrał na pojedynek z lokalnym rywalem. W kadrze znalazło się dziewięciu pomocników, w tym kapitan zespołu Igor Denisow oraz inny z defensywnych środkowych, Dmitrij Tarasow, główny rywal Krychowiaka do miejsca w podstawowym składzie.

W kadrze znalazł się za to inny z pozyskanych przed sezonem graczy, 26-letni obrońca Brian Idowu, który na początku lipca podpisał z mistrzem Rosji trzyletni kontrakt.

Absencję Krychowiaka, w rozmowie z rosyjską agencją "TASS" wyjaśnił rzecznik prasowy Lokomotiwu. Zwrócił on uwagę, że aktualnie trwa kompletowanie wszystkich dokumentów, bez których nie można zarejestrować Polaka w związku.

Reklama

Krychowiak trafił do stolicy Rosji na zasadzie wypożyczenia z PSG, a w kontrakcie miała znaleźć się klauzula, obligująca "Loko" do wykupu piłkarza. Stanie się tak, jeśli Polak rozegra w nowych barwach co najmniej dziesięć meczów. Kwota transferu definitywnego ma wynieść 10-12 mln euro.

AG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL