Gruzja - Macedonia Północna 0-1 w barażu o awans na mistrzostwa Europy

Macedonia Północna zagra w przyszłorocznych mistrzostwach Europy! W decydującym o awansie meczu pokonała Gruzję 1-0 po trafieniu Gorana Pandeva.

Euro 2020 - eliminacje
2020-11-12 18:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Arbiter: Anthony Taylor
Gruzja
Macedonia Północna
0
1
G. Pandev 56'

W składzie Gruzinów znalazło się dwóch piłkarzy z PKO Ekstraklasy. Najbardziej wysuniętym piłkarzem był Nika Kaczarawa z Lecha Poznań, a za jego plecami grał piłkarz Legii Walerian Gwilia. Obaj zagrali po 80 minut.

Była też dwójka z przeszłością w PKO Ekstraklasie. To obrońca Lasza Dwali, znany m.in. z Pogoni Szczecin i Śląska Wrocław oraz pomocnik Waleri Kazaiszwili, który występował w Legii.

Z kolei w drużynie Macedonii Północnej w 89. minucie na boisku pojawił się inny były piłkarz warszawskiej Legii Iwan Triczkowski.

To jego drużyna wyszła zwycięsko z tej konfrontacji. Choć więcej zagrożenia stwarzali Gruzini, to rywale byli konkretniejsi.

W 35. minucie sygnał ostrzegawczy dał Goran Pandev. Wtedy jego strzał obronił Giorgi Loria.

W 56. minucie gruziński bramkarz był jednak bez szans. Tym razem Pandev go pokonał. Trafienie piłkarza Genoi okazało się golem na wagę historycznego, pierwszego awansu do mistrzostw Europy.

Macedonia Północna na turnieju znajdzie się w grupie C. Zmierzy się tam z Holandią, Ukrainą i Austrią.

Visar Musliu
75′ 88′ Guram Kaszia
Darko Velkovski
90′ Lasza Dwali
Boban Nikolov62′ 84′
Dżaba Kankawa
Stefan Ristovski89′
78′ Tornike Okriashvili
Arijan Ademi67′
90′ Waleri Kazaiszwili
Ezgjan Alioski
Nika Kvekveskiri
Eljif Elmas
80′ Walerian Gwilia
Ilija Nestorovski82′ 89′
81′ Nika Kacharava
Gjoko Zajkov89′
90′ Davit Khocholava
Iwan Triczkowski89′
90′ Zuriko Davitashvili
Vlatko Stojanovski
88′ Jambul Jighauri
Aleksandar Trajkovski
Saba Lobzhanidze

80′ Giorgi Papunashvili

81′ Elguja Lobjanidze