Reklama

Reklama

Groclin walczy o Batatę

Działacze Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski nadal nie rezygnują z pozyskania jednego z najlepszych piłkarzy Pogoni Szczecin, Brazylijczyka Sergio Bataty.

- Właściciel Dyskobolii zaproponował odkupienie Sergio Bataty, ale to nie wchodziło w rachubę - mówi szef Pogoni Szczecin, Antoni Ptak. - Zaproponowaliśmy czasowe wypożyczenie w zamian za graczy, którzy zrekompensowaliby nam stratę Bataty. Chodziło nam o Piotra Rockiego, Tomasza Moskałę i Jana Wosia. Szef Dyskobolii początkowo nie przystał na propozycję, jednak ostatnio zmienił zdanie. Jak donosi "Przegląd Sportowy", kilka dni temu poinformował szczeciński klub, że jest gotów oddać na pół roku Tomasza Moskałę i Jana Wosia.

- W środę, jak tylko Batata wróci z Brazylii, porozmawiamy z nim. Wiem, że oferta z Groclinu jest dla niego bardzo atrakcyjna. Jednak my też mamy konkretny cel do zrealizowania. Chcemy koniecznie awansować do ekstraklasy - podkreślił szef Pogoni.

Reklama

- Moskała jest znakomitym graczem, ale po kontuzji potrzebuje ogrania. W Dyskobolii na pewno nie mógłby liczyć na pewny plac, co innego w Pogoni. Spotykamy się z działaczami szczecińskiego klubu pod koniec tego tygodnia. Jeżeli dojdziemy do porozumienia, to Batata może być trzecim zawodnikiem, który wzmocni naszą ekipę - poinformował Władysław Kowalik, dyrektor Dyskobolii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama