Reklama

Reklama

Graziano Pelle wydalony z reprezentacji Włoch

Fatalnie zakończył się czwartkowy mecz Włochów z Hiszpanią (1-1) dla Graziana Pelle. Zawodnik został wyrzucony z reprezentacji po tym, jak nie podał ręki trenerowi, kiedy opuszczał boisko.

Włosi mierzyli się z Hiszpanią w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Rosji. W 59. minucie Pelle został zmieniony na boisku przez Circo Immobile. Kiedy opuszczał murawę, odmówił podania ręki trenerowi Venturze. 

Reklama

Selekcjoner Włochów nie miał zamiaru ignorować zachowania piłkarza i postanowił skreślić go z listy powołanych.

"Decyzją selekcjonera Gian Piero Ventury, Graziano Pelle został wykluczony z listy powołanych na mecz z Macedonią, który odbędzie się 9 października. Powodem jest złe zachowanie piłkarza w czasie przeprowadzania zmiany na meczu z Hiszpanią. Gra w reprezentacji wymaga posiadania pewnych wartości, zaczynając od szacunku do sztabu trenerskiego, kolegów i kibiców" - czytamy w oficjalnym komunikacie włoskiej federacji.

Graziano Pelle w przeciągu najbliższych godzin ma się udać z powrotem do Chin, gdzie obecnie występuje. Jego klubem jest Shandong Luneng, do którego przeniósł się z Southampton.

Zawodnik przeprosił za swoje zachowanie na swoim koncie na Instagramie. "Eh, tak. Niestety to znowu się stało i zrobiłem kolejne głupstwo. To niedopuszczalne zachowanie. (..) Kiedy popełniasz błędy, musisz ponieść konsekwencje. Z całego serca proszę wszystkich o wybaczenie" - napisał Pelle.Dowiedz się więcej na temat: Graziano Pelle | reprezentacja Włoch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje