Reklama

Reklama

Gordon Banks ujawnił, że ma nowotwór

Gordon Banks od ponad roku walczy z nowotworem nerki. Legendarny bramkarz reprezentacji Anglii pierwszą nerkę stracił 10 lat temu również z powodu raka.

77-letni Banks, który przechodzi chemoterapię, po raz pierwszy opowiedział o swojej chorobie dziennikowi "Sunday Mirror". Ma nadzieję, że niezbędną do transplantacji nerkę otrzyma od jednej ze swoich córek.

Podczas mistrzostw świata w Anglii w 1966 roku, zakończonych zwycięstwem gospodarzy, Banks nie stracił gola przez 442 minuty, co stawia go w szeregu najlepszych bramkarzy w historii. W następnym mundialu w Meksyku rozegrał jeden z najbardziej pamiętnych meczów przeciwko Brazylii, w fenomenalny sposób broniąc strzały Pelego. Anglicy przegrali jednak 0-1 po trafieniu Jairzinho w 59. minucie.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL