Reklama

Reklama

Gordan Bunoza trafił do Korei Południowej

Były obrońca Wisły Kraków, Gordan Bunoza podpisał kontrakt z koreańskim Incheon United. Bośniak, który posiada także chorwacki paszport, przeniósł się do Azji na zasadzie wolnego transferu z rumuńskiej Pandurii Targu Jiu.

28-letni Gordan Bunoza występował w Wiśle w latach 2010-2014. Kosztował "Białą Gwiazdę" 400 tysięcy euro, a w Krakowie rozegrał 70 spotkań w Ekstraklasie i zdobył mistrzostwo Polski (2011).

Następnie trafił do włoskiej Pescary Calcio, ale pobyt na Półwyspie Apenińskim nie potrwał zbyt długo. Rosły stoper przeniósł się do Rumunii, gdzie występował w Dinamie Bukareszt oraz Pandurii Targu Jiu.

W obecnym sezonie rozegrał 12 meczów i strzelił jedną bramkę (w Pucharze Rumunii) dla Pandurii. Do Korei trafił na zasadzie wolnego transferu. Co ciekawe, jest jedynym zawodnikiem Incheon, który nie posiada koreańskiego obywatelstwa.

Reklama

Incheon United to dziesiąty zespół ostatniego sezonu koreańskiej Ekstraklasy. Największym sukcesem zespołu z Incheon jest wicemistrzostwo Korei zdobyte w 2005 roku i udział w finale krajowego Pucharu w 2015.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje