Gol Szukały w derbach Bukaresztu. Steaua - Dinamo 3-0

Obrońca Steauy i reprezentacji Polski Łukasz Szukała golem w 45. minucie skruszył obronę Dinama w derbach Bukaresztu. Po przerwie jego koledzy dołożyli jeszcze dwie bramki i wygrali 3-0 mecz 13. kolejki rumuńskiej ekstraklasy.

Sprawdź wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę rumuńskiej ekstraklasy

Steaua atakowała i wypracowała sporo świetnych okazji, ale bramkarza gości pokonał dopiero tuż przed przerwą Łukasz Szukała. Reprezentant Polski dostał podanie z rzutu wolnego i strzałem głową po koźle trafił do siatki.

To trzeci gol 30-letniego piłkarza reprezentacji Polski w obecnym sezonie.

Gospodarze przypieczętowali prestiżowe zwycięstwo w końcówce po kontratakach. W 78. minucie na 2-0 podwyższył Paul Papp, a dwie minuty później kolejnego gola zdobył Claudiu Keseru, który z 12 trafieniami prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.

W ataku Dinama cały mecz rozegrał Kamil Biliński.

Steaua Bukareszt - Dinamo Bukareszt 3-0 (1-0)