Gol i asysta Grzegorza Krychowiaka w meczu FK Krasnodar

Grzegorz Krychowiak strzelił bramkę dla FK Krasnodar w wyjazdowym meczu z FK Niżny Nowogród. Polak otworzył wynik starcia już w piątej minucie. W drugiej połowie do swojego dorobku dołożył asystę.

12. kolejka Rosja - Premier League
2021-10-23 13:00 | Stadion: Stadion Nizhny Novgorod | Widzów: 2857 | Arbiter: Aleksey Matyunin
V. Iljin 76'

Krasnodar po jedenastu kolejkach zmagań miał w dorobku 18 punktów i do liderującego Zenitu tracił pięć "oczek". Wyjazdowy, sobotni mecz z niżej notowanym rywalem (14 pkt.) miał więc niebagatelne znaczenie.

Spotkanie rozpoczęło się dla FK Krasnodar znakomicie. Już w piątej minucie Krychowiak wykorzystał podanie Vilheny, dając swojej drużynie prowadzenie. To trzeci gol naszego rodaka w sezonie.

W pierwszej części gry przyjedzni mieli zdecydowaną przewagę. Nie przekładało się to jednak na kolejne trafienie. To nadeszło dopiero w 56. minucie. Trafił Spertsyan, któremu asystował... "Krycha". W 70. minucie przyjezdni mogli podwyższyć na 3-0. Z rzutu karnego nie trafił jednak Cordoba. Chwilę później do bramki gospodarzy trafił jednak Chernikov.

Kanonada Krasnodaru trwała - na 4-0 podwyższył Iljin. Odpowiedział na to trafienie chwilę później Gotsuk.