Gol i asysta Grzegorza Krychowiaka

Bardzo dobry mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak w 9. kolejce rosyjskiej Premier Ligi. Reprezentant Polski strzelił gola i zaliczył asystę, a jego FK Krasnodar pokonał wysoko FK Soczi 3-0 (2-0).

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla ekipy Krychowiaka. Już w 3. minucie Eduard Spertsyan dał prowadzenie gospodarzom.

W 21. minucie Krasnodar podwyższył na 2-0. Na listę strzelców wpisał się Remy Cabella, a asystę przy tym trafieniu zanotował Krychowiak.

Kwadrans później obrońca gospodarzy Urosz Spajić ostro zaatakował rywala. Sędzia Igor Panin początkowo ukarał Serba żółtą kartką, ale po interwencji VAR-u zmienił decyzję i wyrzucił go z boiska.

Wydawało się, że dla przyjezdnych otwiera się szansa, żeby powalczyć o korzystny wynik. Tymczasem stroną przeważającą nadal był Krasnodar mimo, że grał w osłabieniu. Aktywny Krychowiak mógł zdobyć bramkę w 50. minucie, ale jego "główkę" obronił Sosłan Dżanajew. Reprezentant Polski minimalnie chybił w 57. minucie. W końcu Krychowiak dopiął swego. W 63. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Timofeia Margasova. "Jedenastkę" na gola zamienił polski pomocnik.

Kransodar kończył mecz w dziewiątkę. W 75. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Aleksandr Czernikow. Nawet z przewagą dwóch zawodników gościom nie udało się strzelić honorowego gola. Najbliżej tego był Mateo Cassierra, który w 82. minucie trafił w poprzeczkę.

Po 9. kolejkach Krasnodar zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Liderem jest Zenit Sankt Petersburg (23 pkt).

Wyniki, terminarz i tabela rosyjskiej Premier Ligi

RK

9. kolejka Rosja - Premier League
2021-09-26 18:00 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 10554 | Arbiter: Igor Panin
Danila Prokhin84′
40′ Urosz Spajić
Mateo Barać74′
Kaio Fernando da Silva Pantaleão
Rodrigo de Souza Prado44′ 46′
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Timofey Margasov74′
54′ 75′ Aleksandr Chernikov
Christian Noboa
 21′ Remy Cabella
Sergey Terekhov
34′ 43′ Viktor Johan Anton Claesson
Ibragim Tsallagov
 64′ (k.) Grzegorz Krychowiak
Iwelin Popow28′
 3′ 90′ Eduard Spertsyan
Zander Mateo Cassierra Cabezas
74′ Jhon Andrés Córdoba Copete