Reklama

Reklama

Godna odprawa Scolariego

Jak podaje angielska prasa, zwolniony w poniedziałek z Chelsea Londyn Luiz Felipe Scolari może otrzymać od klubu nawet 15 milionów funtów odszkodowania.

Szefowie "The Blues" postanowili zakończyć trzyletnią umowę ze szkoleniowcem, wartą ok. 6 milionów euro za każdy sezon, już po zaledwie siedmiu miesiącach. W kontrakcie trenera miał się znaleźć zapis, że w razie zwolnienia otrzyma on pensje przysługujące mu do końca jego trwania. Może to oznaczać, że na odprawy dla swoich trzech ostatnich trenerów, Chelsea wyda nawet 40 milionów funtów. Wcześniej ogromne odszkodowania otrzymali Jose Mourinho, a także Awram Grant, który latem 2008 roku stracił pracę zaledwie pięć miesięcy po podpisaniu czteroletniej umowy.

Reklama

Pod koniec tygodnia dyrektor wykonawczy klubu Peter Kenyon ma przedstawić zestawienie finansowe klubu za ostatni okres. Prawdopodobnie wykaże ono straty, głównie ze względu na wielkie sumy płacone byłym szkoleniowcom. Nadal nie jest także pewne, czy Roman Abramowicz, którego finanse mocno odczuły kryzys gospodarczy, nie zdecyduje się jednak sprzedać klubu.

Dowiedz się więcej na temat: odszkodowania | odprawa | Luiz Felipe Scolari

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje