Reklama

Reklama

Globalny gigant zrywa współpracę ze słynnym rosyjskim klubem. Po 17 latach

Rosyjski klub ma problemy, będące następstwem sankcji po agresji Rosji na Ukrainę. Okazuje się, że Spartak Moskwa nie może już liczyć na wsparcie słynnej firmy odzieżowej, w której strojach dotychczas grali piłkarze. Nike oficjalnie wycofał się ze współpracy.

Sankcje, które dotykają rosyjski sport, dotyczą wielu aspektów. Od czasu ataku Rosji na Ukrainę w spore problemy wpadł między inny rosyjski futbol, który mierzy się choćby z wykluczeniem z międzynarodowych rozgrywek wskutek decyzji UEFA.

Okazało się, że kolejne czarne chmury nadciągnęły nad Spartak Moskwa. Drużyna, która od 2005 roku była wspierana przez firmę Nike, dowiedziała się, że słynna marka odzieżowa wycofała się z umowy.

Czytaj też: Rosyjskie kluby nie dają za wygraną. Odwołują się od decyzji UEFA 

Reklama

Nike nie chce kontynuować współpracy, podając za oficjalny powód wycofanie klubu z europejskich rozgrywek pucharowych.

Klub oświadczył, że trwają już poszukiwania nowego dostawcy sprzętu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama