Reklama

Reklama

GKS Katowice rozpoczyna przygotowania pierwszy na Górnym Śląsku

GKS Katowice w Trzech Króli rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. - Wiosną chcemy zacząć dobrze punktować, oddalić się od dolnych rejonów tabeli, a tym samym jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie i dopiero wtedy ewentualnie pomyśleć o czymś więcej - mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

Katowiczanie rozpoczęli czwartek od wagi na katowickiej AWF, a później trenowali na stadionie Kolejarza. - W zakresie wagi oraz parametrów z nią związanych wszystko jest w porządku, a jeśli nawet cokolwiek przybyło to wszyscy po powrocie do treningów bardzo szybko wrócą do założonych norm - uśmiecha się Robert Góralczyk, z którym spotkałem się na stadionie przy ul. Bukowej. 

- Nie wzięli udziału w zajęciach z drużyną, bo pracowali indywidualnie z fizjoterapeutą: Dominik Kościelniak, który rehabilituje się po operacji kolana oraz Oskar Repka wracający do pełni zdrowia po urazie. W jego przypadku najbliższe dni powinny dać odpowiedź czy i kiedy będzie mógł rozpocząć treningi w drużyną. Zespół na ten moment opuścił Piotr Samiec-Talar, który wrócił do Śląska Wrocław, a Paweł Gierach oraz Szymon Kiebzak, po tym jak otrzymali zgodę, są w trakcie poszukiwania nowych klubów - podkreśla Robert Góralczyk.

Reklama

GKS Katowice z nowymi piłkarzami

W treningu wzięli już udział nowi, pozyskani definitywnie, zawodnicy  - pomocnicy Marcin Stromecki ze Skry Częstochowa oraz Jakub Karbownik z Lecha Poznań. - Marcin wzmocni nam rywalizację w środkowej strefie. Jest zawodnikiem, który zarówno potrafi prowadzić grę zespołu, jak i spełniać wymogi w zakresie gry defensywnej, których oczekuje się na tej pozycji. Przez ostatnie dwa i pół sezonu spędził na boiskach I i II ligi 75 procent z możliwego do rozegrania czasu gry, co pokazuje, że pozyskujemy zawodnika doświadczonego, gotowego do gry, a jeszcze ciągle mogącego się rozwijać. Kubę Karbownika nie daliśmy rady pozyskać latem, ale po wygaśnięciu kontraktu dołącza do nas definitywnie teraz i wierzę, że ze zdwojoną przez to siłą, determinacją i chęcią pokazania swoich umiejętności przystąpi do treningów i gier. Daje on nam możliwość zwiększenia rywalizacji młodzieżowców, a planujemy go do gry zarówno na pozycji ofensywnego pomocnika, jak i ewentualnie prawego wahadła - mówi Góralczyk. 

- Na razie nikogo nie szukamy, ani na nikogo nie czekamy. Powiedziałbym raczej, że będziemy się przyglądać temu co będzie się działo na rynku transferowym i gdy uznamy, że będzie jeszcze ktoś wpasowujący się w naszą strategię rozwoju drużyny i jest warty pozyskania wtedy zapewne to rozważymy - dodaje dyrektor katowickiego klubu.

GKS Katowice chce być stabilny

GKS Katowice w tym sezonie za podstawowy cel wyznacza sobie utrzymanie w I lidze. Obecnie zajmuje w tabeli 13. miejsce z przewagą siedmiu punktów nad strefą spadkową.  - Chcemy być stabilni, gotowi do gry o zwycięstwo w każdym z 14 meczów, które przed nami na wiosnę, tak jak to miało miejsce w drugiej części rundy jesiennej. Nawet jeśli remisowaliśmy czy dwa razy przegraliśmy to z każdym toczyliśmy wyrównane boje. Teraz chcemy jak najlepiej przepracować okres przygotowawczy, żeby od pierwszego meczu zacząć dobrze punktować, oddalić się od dolnych rejonów tabeli, a tym samym jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie i dopiero wtedy ewentualnie pomyśleć o czymś więcej - mówi Robert Góralczyk.

I liga wznawia rozgrywki 26-27 lutego. Katowiczanie zagrają wtedy z Sandecją Nowy Sącz.

Plan przygotowań GKS Katowice:

13-15 stycznia - zgrupowanie w Bielsku-Białej;

15 stycznia - sparing z Rekordem Bielsko-Biała;

22 stycznia - sparing z GKS-em Jastrzębie;

24-29 stycznia - obóz w Bielsku-Białej;

26 stycznia - sparing z Podbeskidzie Bielsko-Biała i Ruchem Radzionków;

29 stycznia - sparing z LKS-em Goczałkowice-Zdrój;

5 lutego - sparing z Hutnikiem Kraków i Pniówkiem Pawłowice;

12 lutego - sparing z Garbarnią Kraków;

19 lutego - sparing z Odrą Opole.

Paweł Czado

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje