Reklama

Reklama

Gattuso zwolniony z funkcji trenera FC Sion

Gennaro Gattuso nie jest już trenerem FC Sion - poinformował w poniedziałek występujący w szwajcarskiej ekstraklasie klub. Były piłkarz reprezentacji Włoch, z którą zdobył mistrzostwo świata w 2006 roku, od lutego łączył funkcje zawodnika i szkoleniowca.

Przyczyną zwolnienia Gattuso, który dołączył do drużyny jako piłkarz na początku sezonu, były słabe wyniki sportowe. W 11 meczach ligowych zespół pod jego wodzą zgromadził zaledwie 10 punktów.

Występującego 13 lat w barwach AC Milan Włocha, piątego trenera pracującego z drużyną z Sion w tym sezonie, zastąpi Michel Decastel. Będący ostatnio opiekunem młodzieżowego zespołu Szwajcar pełnił już tę funkcję we wcześniejszej części sezonu 2012/13.

Utrata posady szkoleniowca przez Gattuso to nie jedyna konsekwencja słabszej postawy zespołu - ośmiu piłkarzy zostało przesuniętych do rezerw. Nie wiadomo, czy wśród nich jest były reprezentant Italii, który dwa miesiące temu zapowiedział, że w czerwcu kończy karierę zawodniczą.

Reklama

Częste zmiany trenera to w ostatnich latach nic zaskakującego w przypadku FC Sion. Od 2002 roku, gdy prezesem został Christian Constantin, zespół ten prowadziło już ok. 30 szkoleniowców. Dwukrotnie swoich sił próbował sam Constantin.

Obecnie ekipa trenowana do niedzieli przez Gattuso zajmuje piąte miejsce w tabeli szwajcarskiej ekstraklasy i wciąż ma szansę na zapewnienie sobie udziału w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL