Reklama

Reklama

Gabor Kiraly zakończył reprezentacyjną karierę

Doczekał się występu na wielkiej imprezie, a teraz zakończył reprezentacyjną karierę. 40-letni bramkarz reprezentacji Węgier Gabor Kiraly, najstarszy w historii uczestnik meczu turnieju finałowego piłkarskich mistrzostw Europy, nie wystąpi już w drużynie narodowej.

Kiraly rozegrał w reprezentacji Węgier rekordową w tym kraju liczbę 107 spotkań w ciągu 18 lat.

Znany z gry w charakterystycznych długich spodniach dresowych Kiraly był podstawowym bramkarzem Węgrów na Euro 2016, w którym dotarli do 1/8 finału. Przegrali z Belgią 0-4, a doświadczony bramkarz miał wówczas 40 lat i 86 dni i został najstarszym uczestnikiem spotkania ME.

Na swojej stronie internetowej Kiraly napisał, że w dalszym ciągu będzie grał w klubie, w którym rozpoczynał karierę - Szombathelyi Haladas, ale na reprezentację nie ma już siły. Jak tłumaczył, bardzo odczuł brak możliwości odpoczynku po zakończeniu sezonu ligi węgierskiej, kiedy musiał od razu udać się na zgrupowanie kadry.

Reklama

- Dałem z siebie wszystko, ale w międzyczasie mój organizm zasygnalizował mi, że osiągnął swój limit - napisał.

Od 1993 roku, kiedy rozpoczął seniorską karierę, Kiraly występował głównie w klubach Anglii i Niemiec. W 2015 roku odszedł z Fulham Londyn i wrócił do macierzystego klubu, w którym grał wcześniej w latach 1993-97.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy