Francja - Szwecja 4-2 w meczu 6. kolejki dywizji A Ligi Narodów

Francja pokonała Szwecję 4-2 w meczu 6. kolejki dywizji A Ligi Narodów. Dzięki temu "Trójkolorowi" wygrali grupę. Z kolei Szwedzi zajęli ostatnie miejsce i spadają do niższej dywizji.

R. Quaison 88'

Szwecja świetnie zaczęła mecz. Już w piątej minucie objęła prowadzenie, za sprawą Viktora Claessona.

Francja jednak szybko się obudziła i ruszyła do ataku. W 12. minucie bramkarz zdołał jeszcze obronić strzał głową Oliviera Girouda. Cztery minuty później był jednak bez szans i piłkarz Chelsea doprowadził do wyrównania.

Mistrzowie świata jeszcze zdołali zdobyć kolejną bramkę. W 36. minucie po fantastycznej indywidualnej akcji Marcusa Thurama, piłka trafiła do Benjamina Pavarda, który w swoim stylu, strzałem z pierwszej piłki na "długi" słupek pokonał bramkarza.

W 59. minucie swojego drugiego gola strzelił Giroud. Kylian Mbappe dośrodkował, a napastnik Chelsea popisał się pięknym szczupakiem i trafił do siatki.

Wydawało się, że Francuzi pewnie dowiozą zwycięstwo do końca meczu. Szwedzi się jednak nie poddawali i w 88. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Jej autorem był Robin Quaison.

Francuzi i tak wygrali. W ostatniej akcji meczu szwedzki bramkarz znalazł się w polu karnym rywali. Gospodarze to wykorzystali. Przejęli piłkę, a do pustej bramki trafił Kingsley Coman.

Francuzi zwyciężyli nie tylko mecz, ale też swoją grupę. Tym samym wystąpią w turnieju finałowym. Z kolei Szwecja z trzema punktami zajęła ostatnie miejsce i spada do dywizji B.

Robin Olsen
 36′ Benjamin Pavard
Carl Mikael Lustig66′
46′ Raphael Varane
Victor Lindeloef66′
Presnel Kimpembe
Marcus Danielsson
46′ Lucas Hernández Pi
Pierre Bengtsson
Paul Pogba
Viktor Claesson  4′ 66′
Moussa Sissoko
Kristoffer Olsson28′
78′ Adrien Rabiot
Emil Forsberg
58′ Marcus Thuram
Sebastian Larsson90′ 87′
Antoine Griezmann
Marcus Berg86′
 16′, 59′ 84′ Olivier Giroud
Filip Viktor Helander66′
46′ Lucas Digne
Emil Krafth66′
Léo Dubois
Martin Olsson
Clément Nicolas Laurent Lenglet
Jens-Lys Michel Cajuste87′
46′ Kurt Happy Zouma
Ken Sema
78′ Steven N'Zonzi
Mattias Svanberg
84′  90′ Kingsley Coman