Reklama

Reklama

Franciszek Smuda: Już nikt nie będzie narzekał na złe przygotowanie!

Dziś konferencją prasową w budynkach klubowych Wisły Kraków przy ulicy Reymonta zainaugurował swą pracę w klubie "nowy-stary" szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" Franciszek Smudy.

- Owszem jestem "starym" trenerem Wisły, ale jako człowiek czuję się młody - rozpoczął z humorem swą przemowę do dziennikarzy "Franz" w nawiązaniu do wypowiedzi rzecznika klubu Andrzeja Skowrońskiego, który przypomniał wszystkim o sukcesach krakowskiego zespołu w sezonie 1998/99 po wodzą Smudy.

Reklama

- Ja przez siedem lat potrafiłem zawsze dobrze przygotować zespół do sezonu i tego nie zapomniałem. Nie zamierzam rezygnować z wykorzystywania swej wiedzy i z panem dr Ryszardem Szulem będziemy wspólnie pracować nad siłą i kondycją zawodników. Za niepoważnych uważam zaś tych piłkarzy, którzy tłumaczą porażki złym systemem przygotowań do sezonu. To świadczy o braku profesjonalizmu. Do moich wielu stanowczych zasad prowadzenia zespołu dokładam kolejną - nikt nie ma prawa narzekać na okres przygotowawczy i mówić że nie ma siły. Jeśli zawodnik czuje jakiś niedobór kondycji jako profesjonalista powinien przyjść do mnie i mi to zgłosić a ja mu zaaplikuję odpowiedni zestaw ćwiczeń. Miarą profesjonalizmu nie jest bieganie do kasy po duże pieniądze, a świadomość potrzeby pracowania nad swymi niedostatkami. Na zachodzie nikt z zawodników nie ma prawa mówić - my jesteśmy źle przygotowani - tak będzie i u nas we Wiśle. Do dziś spotykają mnie wyrazy uznania za prowadzenie Wisły. Było mi bardzo miło gdy dzwonili do mnie zawodnicy i zachęcali bym dogadał się z prezesami. To nie trener wybiera sobie miejsce pracy to prezesi klubów decydują o ich angażu. Nie wiem jak długo pozostanę we Wiśle, wszystko zależy od tego jakie wyniki osiągnie klub pod moim kierownictwem. Mogę wytrwać na stanowisku trzy, cztery i pięć lat ale i przy porażkach prezesi mogą zrezygnować z moich usług już po kilku miesiącach - powiedział Franciszek Smuda, który już jutro rano wybiera się do Straszęcina by nadzorować tam pierwszy etap przygotowań wiślaków do nowego sezonu.

Dowiedz się więcej na temat: Franciszek Smuda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama