Reklama

Reklama

Finał Ligi Mistrzów na Stadionie Narodowym już możliwy

Finał Ligi Mistrzów w Warszawie? Teraz to już możliwe. PGE Stadion Narodowy uzyskał licencję UEFA ELITE, co oznacza, że spełnia wymogi do organizacji najważniejszych piłkarskich imprez na świecie.

Tuż po przyznaniu obiektowi tego wyróżnienia, w mediach rozgorzała dyskusja, czy stołeczny stadion będzie mógł starać się prawo organizacji finału Ligi Mistrzów.

- Wszystko jest możliwe. Kluczowa teraz rola PZPN-u, bo to on musi wnioskować o prawo do organizacji tej imprezy - powiedział Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. Komunikacji spółki PL.2012+, operatora PGE Stadionu Narodowego.

- Oczywiście, żeby taki mecz się odbył, trochę zmian musiało by zostać przeprowadzonych. Taki mikroproces rozwojowy - dodał.

- Wytyczna UEFA to 60 tys. miejsc, więc musielibyśmy dołożyć półtora tysiąca krzesełek, ale to jest możliwe, już to sprawdzaliśmy - podkreślił.

Reklama

W maju tego roku na Stadionie Narodowym odbył się finał Ligi Europejskiej, w którym Sevilla FC z Grzegorzem Krychowiakiem pokonała 3-2 Dnipro Dniepropietrowsk.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Dowiedz się więcej na temat: Stadion Narodowy | Liga Mistrzów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje