Fikayo Tomori autorem kuriozalnego samobója na MŚ do lat 20

Po tym trafieniu Fikayo Tomori aż złapał się za głowę. Obrońca reprezentacji Anglii popisał się samobójczym golem niemal z połowy boiska na mistrzostwach świata do lat 20.

W spotkaniu grupy A, rozgrywanych w Korei Południowej mistrzostw, Anglia zremisowała 1-1 z Gwineą.

Wyspiarze objęli prowadzenie w 53. minucie po trafieniu Lewisa Cooka, ale sześć minut później stało się coś, czego nikt się nie spodziewał.

Obrońca reprezentacji Anglii Fikayo Tomori, naciskany przez rywala, zdecydował się podawać niemal z połowy boiska do własnego bramkarza. Nie zauważył jednak, że Dean Henderson wyszedł daleko z bramki.

Podawana przez obrońcę piłka zamiast u bramkarza znalazła się w siatce. Więcej bramek w tym meczu nie padło.

Obie ekipy mają jeszcze szanse na awans z grupy, który wywalczyli już gospodarze turnieju.