Reklama

Reklama

FIFA zawiesiła jedną z federacji! Wielka impreza zagrożona

Indyjski Związek Piłki Nożnej został zawieszony przez FIFA. Jak poinformowano, powodem takiej decyzji jest "nadmierne zaangażowanie podmiotów trzecich". Już w październiku w tym kraju odbyć miały się mistrzostwa świata kobiet do lat 17. Przeprowadzenie imprezy stanęło pod znakiem zapytania - konieczny jest bowiem nowy gospodarz.

Dlaczego FIFA postanowiła interweniować? W maju indyjski sąd rozwiązał tamtejszy związek piłkarski (AIFF) i powołał w jego miejsce trzyosobowy komitet zarządzający. Stało się tak, gdyż dotychczasowy prezes - Praful Patel zakończył 12-letni okres rządów, a nowy, z uwagi na zawiłości administracyjne nie mógł zostać wybrany.

FIFA zawiesiła AIFF. MŚ U-17 zagrożone

Taki ruch stoi w sprzeczności ze stanowiskiem światowych władz, według których piłka nożna musi być wolna od jakichkolwiek zewnętrznych ingerencji.

Dlatego też włodarze piłki zdecydowali się zawiesić Indyjski Związek Piłki Nożnej, co jednocześnie rodzi dla nich spore problemy natury organizacyjnej. 11 października mają się bowiem w tym kraju rozpocząć mistrzostwa świata kobiet U-17. Indie straciły prawo organizacji imprezy  - konieczne będzie znalezienie nowego gospodarza. 

Reklama

Jak informuje telewizja "BBC", przedstawiciele FIFA i Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej (AFC) spotkali się już z decyzyjnymi osobami po stronie Indii, by opracować "plan naprawczy" dla całej sytuacji. Jego najważniejszym punktem jest przeprowadzenie niezależnych wyborów w federacji do 15 września

Wobec odebrania czempionatu Indiom nowy gospodarz ani termin imprezy nie jest póki co znany. Prawo udziału w niej wywalczyły sobie kadry Hiszpanii, Niemiec, Francji, Nowej Zelandii, Kolumbii, Chile, Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Kanady, Tanzanii, Nigerii, Maroka, Japonii i Chin. Ostatnim, 16. uczestnikiem miały być Indie (jako gospodarz).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL