Reklama

Reklama

FIFA potwierdza: 26 lutego 2016 wybory prezydenta

Na nadzwyczajnym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego FIFA potwierdzono, że 26 lutego 2016 roku odbędą się wybory nowego prezydenta światowej federacji piłkarskiej.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Nadzwyczajny kongres wyborczy, podczas którego zostanie wybrany następca Seppa Blattera, odbędzie się w Zurychu.

W czerwcu br. Blatter złożył rezygnację, zaledwie kilka dni po wyborze na kolejną kadencję.

Przedwczesne wybory w FIFA mają związek z aferą korupcyjną w federacji i zatrzymaniem znanych działaczy.

Podczas lutowych wyborów omawiane będą sprawy związane z aferą, a także głosowanie nad pakietem reform, mających uzdrowić sytuację.

Reklama

W ubiegłym tygodniu Komisja Etyki FIFA zawiesiła Blattera oraz wiceprezydenta FIFA i szefa UEFA Michela Platiniego w związku z oskarżeniami o to, że Blatter przelał Platiniemu nielegalnie 2 mln franków szwajcarskich w 2011 roku.

Platini to jeden z kandydatów na szefa FIFA. Oficjalnie start ogłosił także jordański książę Ali ibn Husajn.

We wtorek w Zurychu odbyło się także posiedzenie Komisji Wyborczej FIFA, której przewodniczy Domenico Scala. Zdecydowano, że do czasu zakończenia terminu zawieszenia, kandydatura szefa UEFA Michela Platiniego na prezydenta FIFA nie będzie rozpatrywana. Kandydatury można zgłaszać do 26 października.

- Jej merytoryczna ocena zostanie wykonana w trybie pilnym dopiero po upływie kary zawieszenia - potwierdził Scala. Dodał, że jeżeli nie uda się zachować wszystkich wymaganych terminów, Platini nie będzie brany pod uwagę w wyścigu o stanowisko prezydenta FIFA.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy