FC Groningen - Ajax Amsterdam 1-2

Piłkarze Ajaksu Amsterdam wygrali na wyjeździe z FC Groningen 2-1 (0-0) w meczu 23. kolejki holenderskiej Eredivisie. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w 70. minucie.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mili gospodarze, ale nie potrafili tego udokumentować. Podopieczni Franka de Boera wzięli się do pracy w drugiej części spotkania i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 59. minucie Nemanja Gudelj zgrał piłkę głowa do zamykającego akcję Anwara El Ghaziego, który z bliska trafił do siatki.

Dziesięć minut później było już 2-0 dla Ajaksu. Rzut karny wykorzystał Lasse Schoene.

W 70. minucie Mike van der Hoorn wyleciał z boiska i goście grali w osłabieniu. De Boer postanowił posłać w bój Milika, który zastąpił Amina Younesa.

Gospodarze rzucili się do ataku i w doliczonym czasie gry zdobyli kontaktowego gola. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Danny Hoese. Na więcei piłkarzy Groningen nie było już stać.

FC Groningen - Ajax Amsterdam 1-2 (0-0)

Bramki: 0-1 Anwar El Ghazi (59), 0-2 Lasse Schoene (69 - rzut karny), 1-2 Danny Hoese (90)