Reklama

Reklama

Fabio Capello planuje przejście na emeryturę w 2016 roku

Włoch Fabio Capello, który w lipcu został trenerem piłkarzy Rosji zapowiedział, że reprezentacja tego kraju będzie jego ostatnią drużyną w długiej karierze. Zamierza pracować jeszcze dwa lata i przejść na emeryturę po mistrzostwach świata w Brazylii w 2014 r.

Capello zastąpił Holendra Dicka Advocaata, którego umowa wygasła po mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie. Według rosyjskich mediów, Włoch zarabia rocznie dziesięć milionów euro.

"Wierzę, że za dwa lata będziemy w Brazylii i tak skończy się moja przygoda. Chyba żebym dostał super propozycję, ale na razie o tym nie myślę" - powiedział 66-letni Capello jednej z włoskich stacji telewizyjnych.

Tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie 66-letni Włoch zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Anglii. Powodem decyzji był konflikt z krajową federacją piłkarską, która - wbrew woli szkoleniowca - odebrała obrońcy Johnowi Terry'emu opaskę kapitana drużyny narodowej.

Reklama

Były trener m.in. Realu Madryt, Juventusu Turyn i AC Milan ma na koncie pięć tytułów mistrza Włoch (kolejne dwa, które zdobył z Juventusem, zostały odebrane ze względu na aferę korupcyjną) oraz dwa mistrzostwa Hiszpanii. W 1994 triumfował także z AC Milan w Lidze Mistrzów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy