Reklama

Reklama

Ewa Pajor najlepszą piłkarką Europy do lat 17

Ewa Pajor, piłkarka Medyka Konin, została wybrana przez UEFA najlepszą zawodniczką roku do lat 17 w Europie!

Ewa Pajor, piłkarka Medyka Konin, została wybrana przez UEFA najlepszą zawodniczką roku do lat 17 w Europie!

Pajor była w czerwcu prawdziwym objawieniem mistrzostw Europy do lat 17 w Szwajcarii, poprowadziła kadrę Zbigniewa Witkowskiego do złotego medalu. Sama została zaś okrzyknięta "Messim w spódnicy". Warte podkreślenia jest, że Ewa dostała właśnie powołanie do reprezentacji A kobiet, która w październiku zmierzy się z Francją oraz Szkocją.

"Pajor to kreatywna siła polskiej złotej drużyny. To piłkarka z wyjątkowo rzadką mieszanką umiejętności piłkarskich, świetnie poruszająca się po boisku, mająca zmysł strzelecki. Nie przez przypadek jest porównywana do Lionela Mesiego. Chociaż ma dopiero 16 lat, już wyróżnia się na szczeblu seniorskim. Znakomicie potrafi czytać grę, nie ma problemu z utrzymywaniem się przy piłce, mając na plecach nawet trzy przeciwniczki. To zawodniczka, która robi różnicę na boisku" - tak chwali Ewę Pajor UEFA w swoim raporcie technicznym.

Zawodniczka Medyka Konin w sierpniu zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski i w zaledwie kwadrans strzeliła gola, zaliczyła asystę i wywalczyła rzut karny w meczu z Czechami! Teraz po raz drugi zagra w dorosłej kadrze - właśnie dostała powołanie na październikowy mecz towarzyski z Francją oraz spotkanie eliminacji Mistrzostw Świata ze Szkocją, które odbędzie się 31 października w Grodzisku Wielkopolskim.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama