Euro U21. Anglia - Rumunia 2-4 w Grupie C

Anglia atakowała, zagrażała, ale po szalonej końcówce przegrała z Rumunią 2-4 i straciła szanse na awans do półfinału młodzieżowych ME we Włoszech i San Marino. Bohaterem rozegranego w Cesenie meczu był Florinel Coman, który wypracował pierwszą bramkę i strzelił dwie kolejne.

Wygrana Rumunii, która po dwóch meczach ma sześć punktów oznacza, że Polakom nikła porażka z Hiszpanami nie wystarczy do awansu. Rumuni mają korzystniejszy bilans bramek - osiem strzelonych i tylko trzy stracone. Dla porównania, Polacy mają cztery strzelone i dwie stracone.

Anglicy byli stroną dominującą, ale pudłowali, bądź ich strzały bronił Ionut Radu. Rumuni w szybkich wypadach byli znacznie groźniejsi.

Andre Ivan, po zgraniu głową huknął z siedmiu metrów, uderzył obok słupka w idealnej sytuacji, a wcześniej jego strzał z pola karnego obronił Dean Henderson, który zatrzymał też Dennisa Mana.

W 38. min Radu wypuścił piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony, nad głową Graya, ale zdążył naprawić swój błąd, rzucając się pod nogi Jamesa Maddisona.

Mason Mount przymierzył z 20 m, piłka skozłowała przed bramkarzem, lecz Radu i tak zdołał ją odbić.

Anglicy ruszyli jeszcze mocniej po przerwie, jednak kontrą skarcić mógł ich Ianis Hagi, którego strzał z 16 m, Henderson wybił nogą, w stylu bramkarza piłki ręcznej.

Festiwal strzelecki zaczął się w 75. min, gdy Jonjoe Kenny sfaulował Florelina Comana. Sędzia podyktował rzut karny. George Puscas z 11 m kopnął w prawy róg, Dean Henderson wybrał lewy. Zaledwie trzy minuty później Gray z prawej przeniósł się na lewą stronę, złamał do środka, by pięknym "rogalem" z 16 m ulokować piłkę w dalszym rogu!

Gdy wydawało się, że "Wyspiarze" pójdą za ciosem, bo od ich dośrodkowań przed bramkę Radu aż się roiło, skarcił ich Ianis Hagi. Syn słynnego Georghe - "Maradony Karpat" wykorzystał potknięcie Fikayo Tomoriego, odebrał mu piłkę, by z lewej nogi przyłożyć po ziemi wprost do siatki. Cały stadion, wypełniony w 80 procentach przez Rumunów, pracującymi we Włoszech, ryknął: "Hagi! Hagi!"

Nie minęły trzy minuty, jak wyrównał strzałem z bliska Kevin Bakumo-Abraham, ale w tej samej minucie, strzałem z dystansu, po koszmarnym błędzie Hendersona, zwycięstwo Rumunom zapewnił Florinel Coman. Coman wypalił z 30 m, a Henderson przepuścił piłkę między nogami!

Bakumo-Abraham próbował wyrównać jeszcze raz, ale najpierw zatrzymał go Radu, a za moment trafił w poprzeczkę! Wygraną Rumunii przypieczętował w doliczonym czasie niesamowity Coman, który z 25 m huknął z woleja, w lewy górny róg.

2. kolejka UEFA Euro U-21
2019-06-21 18:30 | Stadion: Orogel Stadium-Dino Manuzzi | Widzów: 8440 | Arbiter: A. Ekberg
Tudor Cristian Băluţă47′
76′ Jay Dasilva
Cristian Marian Manea
Jonjoe Kenny
Ionuţ Nedelcearu
89′ Fikayo Tomori
Alexandru Ștefan Pașcanu
 79′ Demarai Gray
Florin Bogdan Ștefan
Mason Mount
Alexandru Cicâldău
46′ Harvey Lewis Barnes
Ricardo Florin Grigore
57′ Philip Foden
Adrián Rus
Morgan Gibbs-White
Andrei Virgil Ciobanu
46′ 57′ Kouassi Ryan Sessegnon
Vlad Mihai Dragomir74′
76′  86′ Tamy Abraham

Bramki:

0-1 Puscas (76. Z karnego) 1-1 Gray (79.), 1-2 Hagi (85.), 2-2 Bakumo-Abraham (88.), 2-3 Coman (88.), 2-4 Coman (90.+3).