Reklama

Reklama

Euro 2020. Kenny McLean, bohater reprezentacji Szkocji w eliminacjach, nie zagra w turnieju

Z powodu kontuzji kolana Kenny McLean nie zagra dla reprezentacji Szkocji podczas przełożonego na 2021 rok Euro 2020. Szkocki pomocnik był jednym z bohaterów eliminacji, bowiem wykorzystywał decydujące rzuty karne w meczach barażowych z Izraelem i Serbią.

Po 25 latach przerwy Szkocja wystąpi w mistrzostwach Europy. Na Euro zabraknie jednak Kenny'ego McLeana. To piłkarz, który miał wielki udział w awansie, strzelał ostatnie "jedenastki" w konkursach rzutów karnych w meczach barażowych z Izraelem (0-0) w półfinale dywizji C i z Serbią (1-1) w finale.

Jak poinformowano we wtorek, Kenny McLean w ostatnim spotkaniu ligowym - z Barnsley (2-2) w pierwszej lidze angielskiej - doznał poważnego urazu kolana i będzie pauzował trzy miesiące.

Wyjaśniono, że chodzi o znaczące uszkodzenie więzadła pobocznego przyśrodkowego w prawym kolanie. “Jestem zdruzgotany, ale będę wspierać chłopaków na odległość" - przyznał Szkot.

Reklama

Kenny McLean występuje w Norwich FC m.in. razem z Przemysławem Płachetą. Ten angielski zespół już kilka tygodni temu zapewnił sobie awans do Premier League.

Euro 2020. Szkocja w grupie z Czechami, Chorwacją i Anglią

Podczas Euro Szkocja zagra w Glasgow z Czechami (14 czerwca) i Chorwacją (22 czerwca) oraz w Londynie z Anglią (18 czerwca).

giel/ krys/Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje