Reklama

Reklama

Euro 2020: Bazylea kandydatem Szwajcarii

Bazylea jest kandydatem do organizacji meczów w ramach mistrzostw Europy - Euro 2020 - poinformowała Szwajcarska Federacja Piłkarska (ASF). Mecze miałyby się odbywać na stadionie przygotowanym na turniej w 2008 roku.

Na trybunach tego obiektu zasiąść może 38,5 tys. widzów. Podczas Euro 2008 organizowanego przez Austrię i Szwajcarię odbył się na nim m.in. mecz otwarcia.

Termin zgłaszania kandydatur do organizacji spotkań mistrzostw Europy w 2020 roku upływa 12 września. Natomiast decyzje w tej sprawie komitet wykonawczy Międzynarodowej Unii piłkarskiej (UEFA) ogłosi we wrześniu 2014. Zgłoszenie Warszawy już wcześniej zapowiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Euro 2020, zgodnie z grudniową decyzją UEFA, będzie rozgrywane w wielu krajach, a nie jak to jest obecnie, najwyżej w dwóch. Impreza będzie wówczas obchodzić 60-lecie istnienia.

Reklama

Najbliższa edycja ME odbędzie się za trzy lata we Francji, gdzie po raz pierwszy będą rywalizować 24 drużyny, a nie 16 jak to było na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje