Reklama

Reklama

Euro 2012: W kwietniu ruszy portal internetowy wolontariatu

W kwietniu zostanie uruchomiony portal internetowy dotyczący wolontariatu na Euro 2012. Za jego pośrednictwem odbędzie się rekrutacja ok. trzech tysięcy wolontariuszy.

W kwietniu zostanie uruchomiony portal internetowy dotyczący wolontariatu na Euro 2012. Za jego pośrednictwem odbędzie się rekrutacja ok. trzech tysięcy wolontariuszy.

W Poznaniu spotkał się zespół ds. wolontariatu spółki PL. 2012, podczas którego omawiano zasady funkcjonowania portalu internetowego. Zostanie on uruchomiony w kwietniu i będzie on niezwykle ważnym narzędziem w zakresie zarządzania wolontariatem podczas Euro 2012.

"Właśnie został zakończony przetarg. Wyłoniliśmy firmę, która przygotuje portal internetowy. Za jego pośrednictwem będzie można nie tylko przeprowadzić rekrutację, ale również zarządzać wolontariuszami. Będzie on przydatny także pod względem szkoleniowym. To duży i dość skomplikowany projekt" - powiedział członek zespołu ds. wolontariatu w Poznaniu Waldemar Rembas.

Reklama

Portal będzie służył miastom-gospodarzom Euro 2012 również po zakończeniu turnieju przy okazji organizowania imprez nie tylko sportowych.

"Dzisiaj w Poznaniu jak przygotowujemy jakąś akcję, to za każdym razem wolontariusze muszą wypełniać i przysyłać ankiety, a my je potem przepisujemy. To zarządzanie jest takie trochę +ręczne+. Teraz będzie to nowoczesny system zarządzania, a wolontariusze tylko raz będą musieli się zarejestrować" - dodał Rembas.

Początek rekrutacji planowany jest na październik. Zainteresowane osoby będą to mogły uczynić tylko i wyłącznie za pośrednictwem wspomnianego portalu. Do obsługi Euro potrzebnych będzie ok. trzech tysięcy wolontariuszy: po 600 w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu oraz ponad tysiąc w Warszawie. Przedstawiciele zespołu ds. wolontariatu spodziewają się również licznych zgłoszeń z zagranicy.

"Nie mamy w tym zakresie żadnych limitów. Kierujemy się trzema kryteriami: pełnoletniość, dyspozycyjność na czas mistrzostw i komunikatywna znajomość języka angielskiego. Kto z jakiej części Europy aplikuje, nie ma większego znaczenia. Projekt ma całkowitą otwartość" - wyjaśnił Rembas.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL