Reklama

Reklama

Euro 2012: UEFA widzi postępy na Ukrainie

UEFA jest zadowolona z postępów Ukrainy w przygotowaniach do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r., poczynionych w ostatnich miesiącach - ocenił w środę w Kijowie Martin Kallen, dyrektor UEFA ds. Euro 2012.

UEFA jest zadowolona z postępów Ukrainy w przygotowaniach do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r., poczynionych w ostatnich miesiącach - ocenił w środę w Kijowie Martin Kallen, dyrektor UEFA ds. Euro 2012.

"Na razie sytuacja wygląda dobrze, prace cały czas trwają, więc jesteśmy zadowoleni z progresu, którego dokonała Ukraina" - powiedział na konferencji prasowej.

Proszony przez dziennikarzy o ocenę poziomu przygotowań w Polsce i na Ukrainie Kallen oznajmił, że "jest on równy".

Zaznaczył jednocześnie, że Ukraińcy wciąż mają wiele zaległości do nadrobienia, lecz jeśli zdążą się z nimi uporać, podział miast-gospodarzy Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie według formuły 4x4 zostanie utrzymany.

Reklama

"Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie 11 grudnia" - oświadczył.

Mówiąc o zastrzeżeniach UEFA wobec Ukrainy Kallen w pierwszej kolejności wymienił hotele. Dotyczy to wszystkich miast tego państwa, które przygotowują się do przyjęcia rozgrywek.

We Lwowie, jak podkreślił, największym problemem są opóźnienia w budowie stadionu.

"Trochę lepiej jest tam z lotniskiem; Lwów ma jeszcze dużo pracy do wykonania, jednak jeśli się postara, może nadrobić stracony czas" - dodał.

Kijów - kontynuował Kallen - prócz braku miejsc hotelowych powinien uporać się z kwestią transportu kibiców z lotniska w podstołecznym Boryspolu do centrum miasta. Odrębną sprawą jest Stadion Olimpijski. Choć jego modernizacja trwa, UEFA dotychczas nie otrzymała jej planów.

"Postępy w przebudowie kijowskiego stadionu są widoczne, co stwierdzają moi koledzy, nadzorujący ten obiekt" - oznajmił dyrektor UEFA ds. Euro 2012.

W Doniecku, gdzie niedawno oddano do użytku zupełnie nowy stadion klubu piłkarskiego "Szachtar", głównym problemem pozostaje lotnisko.

Najmniej uwag Kallen miał wobec Charkowa. W grudniu nastąpi tam otwarcie zmodernizowanego stadionu, trwa modernizacja miejscowego lotniska, więc prócz zbyt małej liczby miejsc hotelowych miasto to nie ma większych kłopotów z przygotowaniami do turnieju.

Kallen przybył do Kijowa w związku z zakończonym tu szkoleniem pracowników komitetów organizacyjnych Euro 2012 Polski i Ukrainy. Jak poinformował obecny na tej samej konferencji prasowej dyrektor ukraińskiej części ME-2012 Markijan Łubkiwski, w ciągu ostatnich dwóch dni uczyli się oni, jak rozwiązywać kryzysowe sytuacje, które mogą nastąpić już w czasie samej imprezy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL