Reklama

Reklama

Euro 2012: Sekretarz generalny UEFA wizytował Lwów

We Lwowie widoczny jest wyraźny postęp w przygotowaniach do piłkarskich mistrzostw Europy 2012 roku - zauważył sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino, który w środę przed południem wizytował obiekty w tym ukraińskim mieście.

Gianni Infantino obejrzał budowę pasa startowego i terminalu pasażerskiego na lwowskim lotnisku oraz odwiedził plac budowy nowego miejskiego stadionu.

W programie wizyty we Lwowie znalazł się także spacer po centrum miasta - od pomnika Tarasa Szewczenki, przez słynną Kaplicę Boimów - zabytek architektury z XVI wieku, katedrę, do ratusza miejskiego, gdzie urzęduje burmistrz Lwowa i odbywają się posiedzenia Lwowskiej Rady Miejskiej (LRM).

Podczas krótkiego briefingu prasowego sekretarz generalny UEFA powiedział, że we Lwowie postęp jest widoczny. Dodał jednak, że "są pewne wątpliwości co do działalności operacyjnej, która obejmuje transport, logistykę, zakwaterowanie itd".

Reklama

- Lwów dysponuje ponad 30 tys. miejsc noclegowych dla kibiców i turystów, ale problemem jest przemieszczanie się tych osób pomiędzy poszczególnymi obiektami - podkreślił Infantino. Innym problemem przygotowań, podniesionym przez funkcjonariusza UEFA, jest kwestia językowa.

- Za dwa lata język ukraiński nie stanie się bardziej rozpowszechniony na świecie, nie będzie nim mówić więcej turystów, którzy tu przyjadą, dlatego trzeba zrobić wszystko, by przyjeżdżający na Ukrainę goście mieli możliwości porozumienia się - powiedział Infantino.

Sekretarz generalny UEFA obiecał, iż "za 18 miesięcy Ukraina i Polska zobaczą wspaniałe piłkarskie wydarzenie. Zaufajcie mi, to wydarzenie odmieni wasz kraj". Dodał także kilka komplementów pod adresem Lwowa: - Jest to moja pierwsza wizyta we Lwowie. Lwów jest bardzo pięknym miastem. Jestem pewien, iż to miasto może stać się pewną niespodzianką, którą odkryją dla siebie przyjeżdżający tu kibice.

Ze Lwowa delegacja UEFA wyruszyła do Doniecka, Charkowa i Kijowa. Stan przygotowań Ukrainy do Euro-2012 i wnioski z wizytacji delegacji europejskiej centrali piłkarskiej będą oceniane podczas wrześniowego posiedzenia Komitetu Sterującego UEFA w Nyonie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje