Reklama

Reklama

Euro 2012: Protest Ukrainy

Kijów nie pozwoli na nieproporcjonalny podział miast-gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku na Ukrainie i w Polsce - oświadczył w poniedziałek prezydent Wiktor Juszczenko.

"Ukraina nie dopuści do nierównego wyboru liczby miast na Ukrainie i w Polsce. Jest to dla nas zasadnicza sprawa" - powiedział podczas spotkania rady koordynacyjnej ds. organizacji turnieju. Juszczenko zapewnił, że do maja cztery z sześciu ukraińskich miast, ubiegających się o organizację Euro 2012, będzie odpowiadać wszystkim kryteriom UEFA.

Prezydent zaapelował jednocześnie, by zaprzestać dyskusji o tym, że większość meczów mogłaby się odbyć w jednym państwie, kosztem drugiego.

Reklama

Juszczenko wyraził pewność, że Ukraińcy zdążą z przygotowaniami do mistrzostw. "Mamy wszelkie warunki, by normalnie się do nich przygotować" - powiedział.

Opinie dotyczące nierównego podziału miast-gospodarzy Euro 2012 pojawiały się wcześniej przede wszystkim w polskiej prasie. Ich autorzy twierdzili, że gdyby Ukraina spóźniała się z przygotowaniami, Polska będzie w stanie zorganizować rozrywki w sześciu miastach, a Ukraina wyłącznie w dwóch.

Wyboru miast, w których odbędą się mecze turnieju, UEFA dokona w maju.

Jarosław Junko

Dowiedz się więcej na temat: prezydent | Juszczenko | Ukraina | akcja protestacyjna | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama