Reklama

Reklama

Euro 2012: Polska gotowa pomóc Ukrainie

Polska gotowa jest pomóc Ukrainie, jeśli ta nie zdąży z przygotowaniami do turnieju finałowego piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - napisała w czwartek ukraińska gazeta "Siegodnia", powołując się na wypowiedź polskiego ministra sportu, Mirosława Drzewieckiego.

Polska gotowa jest pomóc Ukrainie, jeśli ta nie  zdąży z przygotowaniami do turnieju finałowego piłkarskich  mistrzostw Europy w 2012 roku - napisała w czwartek ukraińska  gazeta "Siegodnia", powołując się na wypowiedź polskiego ministra  sportu, Mirosława Drzewieckiego.

"Teoretycznie możliwe jest wszystko, choć dziś jest to (porażka ukraińskich przygotowań do ME 2012 - przyp. red) mało prawdopodobne. Jeśli jednak coś się stanie, gotowi jesteśmy myśleć o innych planach" - powiedział minister, cytowany przez dziennik, należący do najbogatszego Ukraińca, właściciela klubu piłkarskiego Szachtar Donieck, Rinata Achmetowa.

Pisząc o opóźnieniach Ukraińców w przygotowaniach do Euro 2012 "Siegodnia" przypomina pojawiające się w mediach i dementowane przez ukraińskich działaczy sportowych plotki o możliwości odebrania Ukrainie prawa do organizacji turnieju.

Reklama

W ubiegłym tygodniu prasa na Ukrainie opisywała doniesienia izraelskiej gazety "Maariv", która stwierdziła, że Polska, obawiając się porażki przygotowań ukraińskiej części ME 2012, zaproponowała UEFA, że zorganizuje mistrzostwa z Niemcami.

Szef ukraińskiej Federacji Futbolu Hryhorij Surkis stwierdził wówczas w odpowiedzi, że jest to "kolejna próba dyskredytacji Polski i Ukrainy" jako organizatorów tej prestiżowej imprezy sportowej.

Pod koniec maja prezydent Wiktor Juszczenko zażądał od urzędników rządowych, by przedstawili konkretne rozwiązania problemów związanych z realizacją Euro 2012 na Ukrainie, przed zaplanowaną na początku lipca wizytą prezydenta UEFA Michela Platiniego.

Przed Ukrainą stoją poważne zadania: poprawa linii kolejowych i dróg, modernizacja portów lotniczych i budowa hoteli, a przede wszystkim modernizacja głównej areny Euro 2012, Stadionu Olimpijskiego w Kijowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL