Reklama

Reklama

Euro 2012: Platini ostrzega

Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Michel Platini po raz kolejny przestrzegł w środę Polskę i Ukrainę, że jeżeli jeden z dwóch krajów nie zbuduje stadionu w stolicy, to oba stracą prawo organizacji mistrzostw Europy w 2012 roku.

Platini, który przybywa w Sofii podkreślił, że mistrzostwa nie będą przeniesione tylko do jednego z dwóch państw, jeżeli drugie nie będzie gotowe do ich przeprowadzenia.

Reklama

- Nie będzie tam mistrzostw, jeżeli Ukraina nie zbuduje stadionu w Kijowie, albo Polska nie będzie gotowa z obiektem w Warszawie - powiedział Platini dodając, że oba kraje mogą liczyć na pomoc i poparcie UEFA. - Zdecydowani jesteśmy iść do końca razem - zaznaczył.

W czerwcu Platini po raz pierwszy podkreślił, że nowe stadiony w stolicach Polski i Ukrainy są warunkiem niezbędnym, by kraje te nie straciły prawa organizacji ME w 2012 roku.

Na spotkaniu z Platinim prezes Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej Borysław Michajłow poinformował, że Bułgaria i Rumunia zamierzają zaproponować wspólną kandydaturę do organizacji Euro- 2020.

Ewgenia Manołowa (PAP)

Dowiedz się więcej na temat: UEFA | Michel Platini | platini | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje