Reklama

Reklama

Euro 2012: Pięciu sędziów w każdym meczu

Odpowiedzialna za zmiany przepisów w futbolu International Football Association Board (IFAB) postanowiła, że w mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku będzie kontynuowany eksperyment z pięcioma sędziami w każdym meczu.

Na mocy wcześniejszych decyzji IFAB pomysł z dodatkowymi sędziami, którzy pomagają głównemu arbitrowi, jest sprawdzany w europejskich pucharach i póki co zbiera pochlebne recenzje. Euro 2012 ma stanowić kolejną fazę prób.

Obradujący w walijskim Newport członkowie IFAB uznali także, że za wcześnie na testowanie technologii mającej pomagać w ustaleniu, czy piłka minęła linię bramkową. Żadnej z firm nie udało się dostarczyć zadowalającego piłkarskich działaczy rozwiązań. Kolejny raz ta sprawa będzie rozpatrywana na spotkaniu IFAB za rok.

Reklama

W IFAB zasiadają przedstawiciele czterech brytyjskich związków piłkarskich (Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn.) oraz czterech członków FIFA. Do zmiany przepisów, co jest wyłączną prerogatywą tego gremium, niezbędna jest większość 3/4 głosów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL