Reklama

Reklama

Euro 2012: Na Ukrainie praca wre

Sekretarz generalny UEFA David Taylor uważa, że nie zważając na kryzys Ukraina aktywnie przygotowuje się do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r.

Taką opinię Taylor wyraził w czwartek, wizytując wraz z delegacją UEFA Lwów.

"Bez względu na światowy kryzys finansowy przekonaliśmy się na Ukrainie, że przygotowania do Euro 2012 trwają, prace są prowadzone i to napawa nas optymizmem" - oświadczył, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Taylor podkreślił, iż nie ma prawa do oficjalnych wypowiedzi, w których mógłby porównać stopień przygotowań wszystkich miast Ukrainy, będących kandydatami na gospodarzy turnieju. Dodał jednocześnie, że Lwów bardzo mu się spodobał.

Reklama

"Lwów jest cudownym miastem, lecz będzie jeszcze lepszym, gdy zbuduje stadion. Macie piękne zabytki, ale stadion jest podstawowym warunkiem, żeby uzyskać prawo do przyjęcia Euro 2012" - zaznaczył.

W rankingu ukraińskich miast, pragnących być organizatorami turnieju, Lwów zajmuje jedno z ostatnich miejsc. Inne miasta Ukrainy, w których inspekcja UEFA spędziła ostatnie cztery dni, wyprzedzają go zarówno w tempie budowy, bądź modernizacji stadionów, jak też i w przygotowaniach infrastruktury.

Jarosław Junko

Dowiedz się więcej na temat: kryzys | Ukraina | Taylor | Lwów | UEFA | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama