Reklama

Reklama

Euro 2012: Bezterminowe pozwolenie na użytkowanie wrocławskiego stadionu

Bezterminowe pozwolenie na użytkowanie wrocławskiego stadionu na piłkarskie mistrzostwa Europy wydał w czwartek inspektor nadzoru budowlanego. Wydanie takiego dokumentu było niezbędne po tym, jak w połowie marca wygasło czasowe pozwolenie na użytkowanie areny.

Informację o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie przekazał dziennikarzom prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. "Obiekt jest dopuszczony do użytku i Śląsk Wrocław może na nim zagrać w niedzielę" - powiedział prezydent.

Ze względu na brak pozwolenia na użytkowanie Śląsk musiał 7 kwietnia rozegrać spotkanie z PGE GKS Bełchatów na starym stadionie przy ul. Oporowskiej. Niedzielny mecz z Zagłębiem Lubin ma się już odbyć na nowej arenie.

Wszystkie prace budowlane na wrocławskim stadionie, a także wokół piłkarskiej areny mają zakończyć się do końca kwietnia. 11 maja obiekt ma zostać przekazany UEFA. Obecnie na stadionie prowadzone są roboty wykończeniowe, m.in. parkingu dla autobusów oraz instalacji elektrycznych.

Reklama

"Po zakończeniu prac budowlanych będą się oczywiście jeszcze toczyły prace porządkowe, ale po uzyskaniu bezterminowej zgody na użytkowanie stadion będzie gotowy do Euro 2012" - powiedział PAP rzecznik prasowy głównego wykonawcy firmy Max Boegl Jan Wawrzyniak.

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012 | Euro 2012 we Wrocławiu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje