Reklama

Reklama

Eric Lichaj zagra w amerykańskiej kadrze

Obrońca Aston Villi, Eric Lichaj, zadeklarował, że zamierza reprezentować barwy Stanów Zjednoczonych, pomimo tego, że miał również możliwość gry w polskiej kadrze. Lichaj jest w kadrze USA na sobotni mecz z Polską.

W najbliższy weekend w Chicago dojdzie do meczu reprezentacji Polski z USA. Do kadry gospodarzy na to spotkanie został powołany 21-letni obrońca Eric Lichaj, który wychowywał się w USA, ale jego rodzice są Polakami, pochodzą z Nowego Targu.

Zawodnik Aston Villi, który mógłby dzięki temu reprezentować "Biało-czerwonych" uznał, że nadchodzące spotkanie to dobra okazja, by podjąć wiążącą decyzję dotyczącą tego, czyje barwy będzie przywdziewał. Wybór 21-latka padł na Stany Zjednoczone.

Reklama

Lichaj znalazł się już kilka miesięcy temu we wstępnej kadrze USA przed mistrzostwami świata rozgrywanymi w RPA. Selekcjoner amerykańskiej kadry, Bob Bradley, nie zdecydował się jednak zabrać obrońcy Aston Villi na turniej.

- Rozmawiałem z Erikiem, kiedy dowiedziałem się, że dostał powołanie na mecz z Polską. Pogratulowałem mu i powiedziałem, aby cieszył się każdą chwilą spędzoną w kadrze - opowiada inny zawodnik klubu z Birmingham, Luke Young.

- Jest silny, szybki i chce się uczyć. Jestem pewien, że będzie ostro walczył o miejsce w składzie z kolegami - dodał Young.

Lichaj zadebiutował w Aston Villi na początku tego sezonu. Zagrał w podstawowym składzie w spotkaniu z Rapidem Wiedeń w Lidze Europejskiej, a także w meczu przeciwko Blackburn w Pucharze Anglii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL