Reklama

Reklama

Eric Abidal menedżerem w Olympiakosie Pireus

Eric Abidal przyjął ofertę pracy menedżera w Olympiakosie Pireus - poinformował magazyn "France Football". Były gracz Barcelony i reprezentant "Trójkolorowych", który przez wiele miesięcy zmagał się z chorobą nowotworową, w tym klubie zakończył w grudniu karierę piłkarską.

Abidal ma zajmować się marketingiem i kontaktami ze sponsorami Olympiakosu, do którego - jako zawodnik - przeszedł latem. Ma to być praca w niepełnym wymiarze.

Dostał także ofertę od klubu, którego zawodnikiem był w latach 2007-13 - Barcelony. 

- Zaproponowali mi bycie łącznikiem między zarządem a zawodnikami, ale nie odpowiadała mi taka funkcja - uzasadnił 35-letni Francuz.

W marcu 2011 roku u defensora wówczas "Dumy Katalonii" wykryto guza wątroby, którego kilka dni później usunięto. W maju wystąpił w finale Ligi Mistrzów, w którym "Barca" pokonała Manchester United 3-1. Rok po operacji okazało się jednak, że nastąpił nawrót choroby i konieczny był przeszczep. Zabieg się udał, a dawcą był kuzyn piłkarza.

Reklama

Abidal ma w dorobku m.in. tytuł wicemistrza świata z 2006 roku i dwa triumfy w Lidze Mistrzów (2008/09 i 2010/11).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama