Eredivisie. FC Emmen - ADO Den Haag 1-1. Mecz przerwany z powodu zachowania kibiców

Pseudokibice drużyny FC Emmen zakłócili mecz swojej drużyny przeciwko ADO Den Haag i doprowadzili do jego przerwania. Wszystko przez środki pirotechniczne, które w połączeniu z mgłą doprowadziły do całkowitej utraty widoczności na placu gry.

Do incydentu doszło w okolicach 13. minuty starcia. Pseudokibice ekipy gospodarzy zgromadzili się pod stadionem i zdecydowali się na odpalenie dużej ilości rac oraz fajerwerków. Ze względu na wyjątkowo niekorzystne warunki atmosferyczne i mgłę, dodatkowe zadymienie spowodowało, że zawodnicy nie widzieli nic na boisku i mecz został przerwany.

Piłkarze opuścili murawę i powrócili na nią dopiero po kilkunastu minutach.

Do incydentu doszło pomimo gry bez udziału publiczności. W momencie przerwania spotkania goście prowadzili 1:0 po bramce Vicente Besuijena.

Gospodarze zdołali doprowadzić jednak do wyrównania. W 72. minucie do siatki trafił Miguel Araujo. Dla FC Emmen wystąpił również znany z gry w Ekstraklasie Marko Kolar.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl! Kliknij tutaj!

Luuk Koopmans
72′ Ricardo van Rhijn
Milan Fabrizio van Ewijk
 72′ Miguel Gianpierre Araujo Blanco
Dario Del Fabro
82′ Nick Bakker
Boy Kemper
Caner Cavlan
Lassana Faye
Glenn Bijl
Kees Cornelis Henricus de Boer42′ 67′
86′ Nikolai Rohde Laursen
José Pascual Alba Seva
Sergio Fernando Pena Flores
Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen  6′ 90′
46′ Hilal Ben Moussa
Bilal Ould-Chikh67′
55′ Michael Jeroen Maarten Michiel de Leeuw
Michiel Kramer59′
86′ Marko Kolar
Jamal Amofa
82′ Keziah Veendorp
Jonathan Mulder
72′ Donis Avdijaj
Andrei Florin Rațiu67′
46′ Lucas Bernadou
Samy Bourard59′
Lentini Caciano
John Goossens
86′ Michael Steven Chacón Ibargüen