Reklama

Reklama

Eliminacje piłkarskich MŚ kobiet - Polki zaczęły przygotowania

Pięć zgrupowań, mecz towarzyski w czerwcu i udział w sierpniowym turnieju na Węgrzech zaplanował nowy trener piłkarskiej reprezentacji kobiet Wojciech Basiuk przed rozpoczynającymi się we wrześniu kwalifikacjami do mistrzostw świata 2015 w Kanadzie.

Basiuk 21 lutego zastąpił na stanowisku selekcjonera Romana Jaszczaka. Na początku marca spotkał się po raz pierwszy z kadrowiczkami na zgrupowaniu połączonych reprezentacji A i U-19 w Trzebnicy.

Reklama

"Tego rodzaju wspólne obozy pomagają płynniej przechodzić tym młodszym zawodniczkom do zespołu seniorek. Trenowaliśmy w świetnych warunkach, dziewczyny rozegrały wewnętrzny mecz" - powiedział Basiuk.

W sierpniowym turnieju na Węgrzech miałyby zagrać zespoły Polski, Czech, Słowacji i gospodarzy, jednak szczegóły organizacji zależą od wyników losowania grup eliminacyjnych MŚ, które odbędzie się 16 kwietnia.

"Czekają nas intensywne przygotowania do eliminacji. Dlatego bardzo zależy mi na rozegraniu w czerwcu pierwszego meczu towarzyskiego. Na zorganizowanie takiego pojedynku wcześniej po prostu nie było czasu" - dodał trener.

W głównej rundzie eliminacji rywalizacja toczyć się będzie w siedmiu grupach po sześć zespołów. Ich zwycięzcy awansują do finałów MŚ bezpośrednio, a cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc zagrają w dwustopniowym play off o ostatni, ósmy europejski "bilet" do Kanady.

Jesienią 2012 polskie piłkarki, zajmując trzecie miejsce w grupie za Włochami i Rosją, zakończyły udział w eliminacjach do ME 2013.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje