Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ. Rozlosowano pary w barażach. Same hity!

W kameruńskiej Douali rozlosowano dzisiaj pięć par w afrykańskich eliminacjach mistrzostw świata. Ich zwycięzcy zagrają w mundialu w Katarze pod koniec 2022. Wciąż urzędujący mistrz kontynentu Algieria zagra z Kamerunem, w innym arcyciekawym spotkaniu Ghana zmierzy się z nigeryjskimi "Super Orłami".

Na stadionach Kamerunu trwa Puchar Narodów Afryki, największa sportowa impreza na Czarnym Kontynencie. Od niedzieli mecze 1/8 rozgrywek. Tymczasem oficjele CAF, Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej, piątkowo-sobotnią przerwę w turnieju wykorzystali na losowania.

Afryka. Losowały gwiazdy

W piątek losowano najsłabsze afrykańskie reprezentacje, które zmierzą się w prekwalifikacjach następnego PNA, który w czerwcu i lipcu 2023 roku odbędzie się w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Wśród 12 najsłabszych zespołów narodowych była losowana reprezentacja Gambii, która jednocześnie teraz, jako debiutant w Pucharze Narodów, znalazła się w szesnastce najlepszych afrykańskich drużyn...  Ot paradoks afrykańskiej piłki.

Reklama

Ważniejsze losowanie miało miejsce w Douali dzisiaj. 10 najlepszych afrykańskich reprezentacji czekało na nie od listopada, od końca 2 rundy eliminacji MŚ na Czarnym Lądzie. Dostały się tam wszystkie te ekipy, które w rankingu FIFA, jeśli chodzi o Afrykę, są najwyżej sklasyfikowane. Jedyny wyjątek to Wybrzeże Kości Słoniowej, które w grupie przegrało rywalizację z Kamerunem. 

W ceremonii losowania brały udział wielkie gwiazdy afrykańskiej piłki sprzed lat, a mianowicie były świetny reprezentant Senegalu El Hadji Diouf oraz były reprezentant Togo Emmanuel Adebayor. Ten pierwszy był gwiazdą mundialu podczas azjatyckiego czempionatu w 2002 roku, gdzie "Lwy Terangi" doszły aż do ćwierćfinału. Z kolei Adebayor z Togo zagrał na mistrzostwach w Niemczech w 2006 roku.  

Koronawirus krzyżuje plany rewelacyjnej reprezentacji Komorów  

Pojedynki wagi ciężkiej

W piątce rozstawionych drużyn były: Senegal, Maroko, Tunezja, Algieria, Nigeria. Nierozstawione reprezentacje to: Egipt, Kamerun, Ghana, Mali oraz DR Konga. Spośród tej dziesiątki tylko Malijczycy nie grali jeszcze na mundialu. Los skojarzył następujące pary:

Egipt - Senegal

Kamerun - Algieria

Ghana - Nigeria

DR Konga - Maroko

Mali - Tunezja

Tak naprawdę każda z 10 reprezentacji ma swoje szanse. Co do Algierii i Ghany, to do marcowych barażowych dwumeczów przystąpią mocno poobijane fatalnym występem podczas Pucharu Narodów w Kamerunie, gdzie już po fazie grupowej pożegnały się z zawodami. Algieria w grupie z WKS, Gwineą Równikową i Sierra Leone nie wygrała meczu i strzeliła jedną bramkę. Ghana z kolei poległa w starciu z Komorami! Z kolei DR Konga nie znalazła się tym razem wśród 24 najlepszych afrykańskich reprezentacji. Mecz i rewanż zostaną rozegrane w marcu. W przeszłości trzy drużyny z Czarnego Kontynentu zagrały w ćwierćfinale mistrzostw świata. Był to Kamerun w 1990 roku, Senegal w 2002 i Ghana w 2010.

Oto kto zagra w 1/8 Pucharu Narodów Afryki. Są niespodzianki!

Zdobywca Złotej Piłki broni Arkadiusza Milika

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy