Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ: Coraz gorsza sytuacja Argentyny

Po porażce Argentyny z Brazylią 0-3 w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata w miejscowych mediach dominuje niepokój. Jeśli "Albicelestes" przegrają we wtorek z Kolumbią, pracę prawdopodobnie straci selekcjoner Edgardo Bauza, a następcę będzie czekało arcytrudne zadanie.

Eliminacje MŚ 2018 (Ameryka Południowa) - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Po 11 z 18 kolejek Argentyna z 16 punktami zajmuje dopiero szóste miejsce. Bezpośredni awans na mundial uzyskają cztery najlepsze drużyny, a piąta zmierzy się w barażu z zwycięzcą eliminacji w strefie Oceanii. Kolumbia jest trzecia i ma o dwa punkty więcej od najbliższego rywala, a Ekwador i Chile wyprzedzają Argentynę o punkt. Prowadzi Brazylia - 24 pkt, przed Urugwajem - 23.

Reklama

Po porażce z "Canarinhos" o powszechnej panice nie ma jeszcze mowy, ale gazeta "Ole" na pierwszej stronie sugeruje dzwonić pod numer alarmowy. Publicyści podkreślają, że argentyńska piłka znajduje się w kryzysie, jednak nie są pewni, czy prosta zmiana selekcjonera szybko przyniesie pożądany efekt. Bauza pracuje od sierpnia. Pod jego wodzą Argentyna w eliminacjach odniosła tylko jedno zwycięstwo. Na koncie ma także dwa remisy i dwie porażki.

- Obwinianie za wszystko trenera to zdejmowanie odpowiedzialności z piłkarzy. Łatwiej jest skupić się tylko na nim niż na całej kadrze - zwróciła uwagę gazeta "Clarin".

- To nie trener wykonuje rzuty wolne, nie on marnuje dogodne okazje. Sytuacja nie jest nowa. Bohaterowie europejskich boisk po założeniu reprezentacyjnych koszulek szybko zalewają się łzami. Tak było, gdy kadrę prowadził Diego Maradona, Alejandro Sabella czy Gerardo Martino - zauważył dziennik "La Nacion".

Sami zawodnicy od krytyki nie uciekają.

- Nie jesteśmy głupi. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak źle zagraliśmy - powiedział Lionel Messi po porażce z Brazylią.

Zwycięstwo z Kolumbią da Bauzie kilka miesięcy spokoju, bo następny mecz zaplanowano na 23 marca. Porażka może jednak spowodować jego zwolnienie i kolejną rewolucję w narodowej drużynie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL