Eliminacje MŚ: Awans Egiptu

Na kolejkę przed końcem eliminacji w Afryce awans na mistrzostwa świata zapewnił sobie Egipt. "Faraonowie" pokonali w niedzielę Kongo 2-1 (0-0) i mają cztery punkty przewagi nad drugą Ugandą.

Eliminacje MŚ 2018 (Afryka) - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabele!

Egipt triumfował w niedzielę w dramatycznych okolicznościach, a bohaterem "Faraonów" był Mohamed Salah.

Gwiazdor Liverpoolu dał prowadzenie w 62. minucie, ale Kongijczycy wyrównali w 88. minucie za sprawą Arnolda Bouka Moutou. Drużyna Hectora Raula Cupera nie złożyła jednak broni i w piątej minucie doliczonego czasu gry zapewniła sobie zwycięstwo. Z rzutu karnego trafił Salah.

Egipcjanie są drugim zespołem z Afryki, który zapewnił sobie przepustkę do Rosji. Wcześniej awans wywalczyła Nigeria.

"Faraonowie" zagrają na mistrzostwach świata po raz trzeci w historii. Poprzednio wystąpili na mundialu we Włoszech w 1990 roku.