Reklama

Reklama

Elias: Reprezentacja Brazylii musi odzyskać pewność siebie

​Pomocnik reprezentacji Brazylii Elias przyznał, że "Canarinhos" muszą odzyskać wiarę w swoje umiejętności po słabym występie w Copa America. Zespół prowadzony przez Dungę odpadł tam już w ćwierćfinale.

Reprezentacja Brazylii pożegnała się z nadziejami na zwycięstwo w Copa America po ćwierćfinałowej porażce z Paragwajem.

"Canarinhos" przystępowali do turnieju po 10 kolejnych wygranych meczach towarzyskich z rzędu, ale na turnieju zupełnie stracili impet i prezentowali się bardzo przeciętnie.

Głos w sprawie słabszej formy reprezentacji postanowił zabrać jeden z liderów zespołu Dungi - Elias.

"Pora żebyśmy odzyskali utraconą pewność siebie. Podczas Copa America wyglądaliśmy bardzo słabo i czas to zmienić" - powiedział pomocnik.

Reklama

"Piłka nożna to dyscyplina, w której liczy się pewność siebie. Zaczynaliśmy grę w Copa America z wielką wiarą, ale potem ją utraciliśmy. Teraz pora, by ją odzyskać" - dodał.

"W reprezentacji narodowej nie ma czasu na to, by zbudować zrozumienie z kolegami z drużyny. To nie jest klub, gdzie wystarczy trochę czasu i wszystko działa jak w zegarku. Myślę, że to jest przyczyna naszych problemów" - zakończył Elias.

Występujący w Corinthians zawodnik to pewny punkt zespołu Dungi. Elias wystąpił od początku we wszystkich czterech meczach Copa America i należy do ulubieńców trenera reprezentacji Brazylii.

"Canarinhos" czekają we wrześniu dwa mecze towarzyskie. Najpierw Brazylia zagra z Kostaryką 5 września, a cztery dni później zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi. Oba spotkania rozegrane zostaną w USA.

Reklama

Reklama

Reklama