Reklama

Reklama

El. piłkarskich MŚ kobiet - Polska zagra z liderem grupy

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet w czwartek podejmie w Grodzisku Wlkp. Szkocję w meczu eliminacji do mistrzostw świata. Rywalki są liderkami grupy z kompletem trzech wygranych.

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet w czwartek podejmie w Grodzisku Wlkp. Szkocję w meczu eliminacji do mistrzostw świata. Rywalki są liderkami grupy z kompletem trzech wygranych.

Polki przygotowując się do tego spotkania przegrały w piątek na wyjeździe w towarzyskim meczu z Francją 0-6 (0-3).

"Jesteśmy już odcięci psychicznie od tej porażki. Francuzki zagrały perfekcyjnie. My nie chcieliśmy się tylko bronić. Gdyby tak było, pewnie i wynik byłby inny. Ja zawsze chcę grać z topowymi rywalami, a nie chować się za meczami ze słabymi drużynami" - powiedział PAP trener biało-czerwonych Wojciech Basiuk.

Reprezentacja Francji w światowym rankingu zajmuje obecnie 6. miejsce, Szkocja - 20., Polska - 30.

Szkotki w sobotę pokonały w eliminacyjnym meczu Irlandię Północną 2-0.

Reklama

"Był na tym spotkaniu nasz wysłannik, mamy bogaty materiał do analizy gry rywalek. Szkotki są zgranym zespołem, bardzo groźnym w ataku. Zdarzają się im jednak błędy w obronie" - zauważył Basiuk.

Jego zespół zaczął eliminacje od wyjazdowej porażki ze Szwecją 0-2, potem we Wrocławiu pewnie pokonał Wyspy Owcze 6-0.

Eliminacje potrwają do września 2014. Do turnieju finałowego awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z siedmiu grup, a cztery zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem punktowym rozegrają między sobą spotkania barażowe o ostatnie "europejskie" miejsce.

Polska jest w grupie ze Szwecją, Wyspami Owczymi, Szkocją, Irlandią Północną oraz Bośnią i Hercegowiną. Gospodarzem turnieju finałowego w 2015 roku będzie Kanada.

W środę Irlandia Północna gra z Bośnią i Hercegowiną, a w czwartek - Polska ze Szkocją (godz. 11.00) i Szwecja z Wyspami Owczymi.

Tabela grupy 4:

1. Szkocja         3  9  16-2

2. Szwecja         2  6   3-0

3. Polska          2  3   6-2

4. Irlandia Płn.   1  0   0-2

5. Bośnia i Herc.  2  0   0-8

6. Wyspy Owcze     2  0   2-13

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy