Reklama

Reklama

El. piłkarskich MŚ kobiet: Polki zagrają z Wyspami Owczymi

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet zagra 8 maja na wyjeździe z Wyspami Owczymi w eliminacjiach mistrzostw świata 2015. - To mecz z gatunku tych, które w przypadku wygranej szybko są zapominane - uważa trener "Biało-czerwonych" Wojciech Basiuk.

Pierwszy mecz obu zespołów we wrześniu 2013 zakończył się we Wrocławiu wygraną Polek 6-0.

Reklama

- Zespół Wysp Owczych w tym roku u siebie zremisował w eliminacjach z Bośnią i Hercegowiną 1-1 oraz z Irlandią Północną 0-0. Czyli ma bilans lepszy niż my (Polki przegrały w tym czasie ze Szkocją 0-2). Dlatego potrzeba będzie koncentracji. O lekceważeniu rywala nie może być mowy - powiedział trener Wojciech Basiuk.

Eliminacje potrwają do września. Do turnieju finałowego awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z siedmiu grup, a cztery drużyny z drugich lokat z najlepszym bilansem punktowym rozegrają między sobą baraż o ostatnią europejską nominację. Polki zajmują trzecie miejsce i szans na awans nie mają.

Finały zostaną rozegrane w Kanadzie w 2015 roku.

- Trzeba być realistą. W sporcie wszystko jest możliwe, jednak biletów do Kanady nie rezerwujemy. Widać postępy w grze drużyny, ale na miejsce w tabeli się to jeszcze nie przełożyło. Jest ono na razie zgodne z rankingiem - dodał Basiuk.

Polska w światowym zestawieniu jest 33., Szkocja - 19., Szwecja - 5. Kadrowiczki przed wylotem na mecz spotkają się 5 maja w Gutowie Małym. Spotkanie zostanie rozegrane 8 maja o godzinie 17.00 w Toftir.

Kadra Polski na mecz z Wyspami Owczymi:

bramkarki: Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain FC), Anna Szymańska (KKPK Medyk Konin)

oraz Evelyn Nicinski (Bucknell University Athletics/USA), Agata Guściora (Górnik Łęczna), Jolanta Siwińska (H. Neuendorf/Niemcy), Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak, Ewa Pajor, Aleksandra Sikora (wszystkie Medyk Konin), Joanna Płonowska, Aleksandra Janicka, Weronika Aszkiełowicz (wszystkie AZS Wrocław), Linda Dudek (Gosirki Piaseczno), Paulina Dudek (Stilon Gorzów Wlkp.), Patrycja Wiśniewska (Mitech Żywiec), Marta Mika (Zagłębie Lubin).

Tabela grupy 4:

                    M Pkt Bramki

1. Szkocja          6 18  25-3

2. Szwecja          4 12  12-0

3. Polska           5 6   9-8

4. Bośnia i Herc.   5 2   2-12

5. Irlandia Północna 5 2   0-9

6. Wyspy Owcze      5 2   3-19

Pozostałe mecze Polek w eliminacjach:

 8 maja: Wyspy Owcze - Polska

18 czerwca: Bośnia i Hercegowina - Polska

21 sierpnia: Polska - Szwecja

13 września: Polska - Irlandia Północna

17 września: Polska - Bośnia i Hercegowina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama