Reklama

Reklama

El. piłkarskich MŚ kobiet: ostatnie sprawdziany Polek

Sierpniowy turniej na Węgrzech będzie dla piłkarskiej reprezentacji Polski kobiet ostatnim testem przed eliminacjami do mistrzostw świata 2015. W Balatonfured zespół trenera Wojciecha Basiuka zagra 20 sierpnia z Czechami, a dwa dni później ze Słowacją lub Węgrami.

- Oczywiście zależy mi na tym, by na Węgry pojechała kadra w optymalnym składzie, zbliżonym jak najbardziej do tego +eliminacyjnego". Jednak, ponieważ nie jest to termin UEFA, nie wiem czy wszystkie zawodniczki będą mogły przyjechać (kilka piłkarek gra w Niemczech - PAP) - powiedział PAP selekcjoner.

Przyznał, że nie wiadomo też, czy będzie mógł skorzystać z kompletu kadrowiczek z mistrza Polski Unii Racibórz, która wcześniej weźmie udział w turnieju eliminacyjnym Ligi Mistrzyń w Słowenii.

Basiuk został szkoleniowcem reprezentacji w lutym 2013 roku zastępując Romana Jaszczaka. Pod jego kierunkiem drużyna narodowa rozegrała dwa mecze - z Czechami i akademicką reprezentacją Kanady - zakończone wygranymi po 4-0.

Reklama

- Teraz będzie z pewnością trudniej o wygraną, zwłaszcza w takich rozmiarach. Rywale się na nas zmobilizują. Ale to tym lepiej. Nie ma się co obawiać, tylko solidnie przygotować - dodał trener.

Polki przygotowują się do rozpoczynających się we wrześniu eliminacji MŚ.

Są w grupie 4. wraz z reprezentacjami Szwecji, Szkocji, Irlandii Północnej, Bośni i Hercegowiny oraz Wysp Owczych.

Kwalifikacje potrwają rok. Do turnieju finałowego zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy każdej z siedmiu grup, a cztery zespoły z drugich pozycji z najlepszym bilansem punktowym rozegrają między sobą spotkania barażowe o ostatnie premiowane awansem miejsce.

Polskie piłkarki rozpoczną kwalifikacje od wyjazdowego meczu ze Szwedkami 21 września; pięć dni później podejmą we Wrocławiu drużynę Wysp Owczych.

Terminarz meczów grupowych Polek w eliminacjach MŚ 2015:

2013

21 września: Szwecja - Polska

26 września: Polska - Wyspy Owcze

31 października: Szkocja - Polska

23 listopada: Irlandia Północna - Polska

2014

5 kwietnia: Polska - Szkocja

8 maja: Wyspy Owcze - Polska

18 czerwca: Bośnia i Hercegowina - Polska

21 sierpnia: Polska - Szwecja

13 września: Polska - Irlandia Północna

17 września: Polska - Bośnia i Hercegowina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje