Reklama

Reklama

El. piłkarskich MŚ kobiet. Anglia rozbiła Luksemburg 10-0

Angielki się nie zatrzymują - w drugiej kolejce eliminacji piłkarskich mistrzostw świata kobiet podopieczne Sariny Wiegman pokonały rywalki z Luksemburga aż 10-0. To już kolejny kwalifikacyjny mecz "Lwic", który kończy się bardzo wysoką wygraną. Szczególne powody do zadowolenia ma Ellen White, która niebawem może zostać najlepszą strzelczynią w dziejach kadry.

Reprezentantki Anglii nie mogły sobie wymarzyć lepszego startu w eliminacjach - piłkarki z Wysp rozpoczęły swoje zmagania od pokonania Macedonii Północnej 8-0, a z Luksemburkami przeważały jeszcze wyraźniej, strzelając 10 goli i nie tracąc ani jednej bramki.

Ellen White ma szansę przejść do historii

Te rezultaty stawiają oczywiście Angielki na pozycji liderek tabeli grupy D. We wtorkowym spotkaniu wyróżniły się trzy zawodniczki - Ellen White (Manchester City) Alex Greenwood (również MC) oraz Millie Bright (Chelsea), które dwukrotnie trafiały do siatki rywali.

Zdobycie bramek było szczególnie cenne dla White, która już niebawem powinna zostać samodzielną najlepszą strzelczynią w dziejach angielskiej kadry. Napastniczka ma jak na razie na swoim koncie 43 trafienia i do liderki klasyfikacji - Kelly Smith - brakuje jej trzech goli. White swój wynik uzyskała występując w 97 spotkaniach drużyny narodowej.

Reklama

El. piłkarskich MŚ kobiet. Angielki w październiku zagrają z Irlandkami

Mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet odbędą się na przełomie lipca i sierpnia 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii. W turnieju wystąpią 32 drużyny z sześciu konfederacji piłkarskich.

Anglia w grupie D rywalizuje, nie licząc wspomnianej już Macedonii Północnej i Luksemburga, z Austrią, Irlandią Północną oraz Łotwą. Kolejne spotkanie Angielki rozegrają z Irlandkami 23 października.

W eliminacjach do MŚ rywalizują również Polki. "Biało-Czerwone" po dwóch meczach mają na koncie cztery punkty (za jedno zwycięstwo i jeden remis). Podopieczne Niny Patalon są trzecie w tabeli grupy F.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje