El. MŚ: Ukraina przegrała z Czarnogórą, zwycięstwo Mołdawii

Ukraina przegrała w Kijowie z Czarnogórą 0-1 (0-1) w meczu grupy H eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. W drugim meczu tej grupy San Marino przegrało w Serravalle z Mołdawią 0-2 (0-0).

"Polska" grupa el. MŚ - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

W tabeli Czarnogóra zrównała się punktami z Anglią. Obie reprezentacje mają po siedem "oczek na koncie. W tym roku, nie licząc spotkania Polska - Anglia, odbędzie się jeszcze tylko jedno spotkanie grupy H, w którym 14 listopada Czarnogóra podejmie San Marino.

Jedyną bramkę dla Czarnogóry zdobył w 45. minucie Dejan Damjanović, który wykorzystał przebojową akcję prawą stroną boiska Stevana Joveticia. Ten drugi miał okazję na podwyższenie wyniku 10 minut przed końcem meczu, ale jego strzał z rzutu karnego obronił Piatow. "Jedenastkę" sędzia podyktował za faul Jewhena Selina na Miodragu Dzudovicu.

W przerwie spotkania doszło do incydentu ukraińskiego obrońcy Aleksandra Kuchera z czarnogórskim bramkarzem Mladenem Bozovicem.

Mołdawianie z drobnymi problemami pokonali na wyjeździe San Marino 2-0. Pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 72. minucie, kiedy skutecznie rzut karny egzekwował Serghei Dadu. Sześć minut później prowadzenie podwyższył Alexandru Epureanu. W zespole gości do 59. minuty grał zawodnik Cracovii Alexandru Suvorov.