Reklama

Reklama

El. MŚ. Niemcy zostaną ukarani ujemnymi punktami?

Reprezentacja Niemiec może zostać ukarana odjęciem punktów w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata przez chuliganów, którzy skandalicznie zachowali się podczas ostatniego meczu el. MŚ w Pradze z Czechami.

Grupa C el. MŚ - zobacz szczegóły

Grupa ok. 200 chuliganów, podających się za kibiców, wywołała skandal w Pradze podczas piątkowego meczu. Pseudokibice nie uszanowali minuty ciszy, wygwizdali czeski hymn i wznosili nazistowskie okrzyki "Sieg Heil!".

Od pseudokibiców zdecydowanie odcięli się niemieccy piłkarze. Mats Hummels powiedział nawet, że dla takich osób nie ma miejsca na stadionach.

W piątek on i jego koledzy pokonali Czechów 2-1 i z kompletem 21 punktów prowadzą w tabeli grupy C.

Reklama

Niemieckie media ostrzegają jednak, że ich drużyna może zostać ukarana utratą punktów z powodu haniebnego zachowania chuliganów. Sport1.de zapytał o możliwe kary rzeczniczkę FIFA, która odpowiedziała, że ewentualne kary uzależnione są od tego, co zostało zapisane w raporcie, a on jeszcze nie dotarł do siedziby federacji.

Władze europejskiej i światowej piłki są wyczulone na podobne sytuacje. Przed dwoma laty Chorwacja została ukarana odjęciem punktu w eliminacjach Euro 2016 oraz grzywną w wysokości 100 tys. euro za swastykę, która była widoczna na murawie. Prawdopodobnie nieznani sprawcy użyli jakiejś substancji chemicznej, aby na trawie widoczny był hitlerowski symbol.

MZ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy